Головний тренер ЖХК «Київ Кепіталз» Євген Аліпов розповів про підготовку команди до старту сезону та поділився деталями проведення чемпіонату України.

Євгене Леонідовичу, 25-го листопада запланований старт чемпіонату України серед жіночих команд. Розкажіть, як давно та в якому режимі проводить тренування ЖХК «Київ Кепіталз»?

Передусім, ми виходимо з того, що маємо станом на зараз. Раніше Київ у чемпіонаті представляла команда «Україночка», склад якої був сформований з більш дорослих дівчат. Незадовго до повномасштабного вторгнення почався процес омолодження складу. Ці гравчині мали трохи «обкататися» й стати гідною заміною. Втім після 24-го лютого більшість з них виїхали за кордон. Звичайно, було важко. Чоловіки залишалися на місці. Відповідно, існували умови для проведення чемпіонату. Серед жіночих команд важко було когось зібрати. Минулого року в Одесі було створено команду «Сестри Кракена». Я їздив в їхнє розташування. Впродовж тижня переглядав тренування й допомагав у тих моментах, де це було потрібно. У них досить непоганий колектив. Дуже важливо, що дівчата вже вміли кататися на ковзанах, адже до того мали змагальний досвід у фігурному катанні. Відповідно, якщо дівчина опанувала ковзани, то далі вже можна робити кроки у хокеї. Коли я близько 10-ти років тому розпочинав роботу у Києві, то 90% гравчинь спочатку вчилися їздити на ковзанах, а потім розпочинали працювати з шайбою і кидали по воротах. Це досить тривалий процес.

Щодо формування складу, то нині дівчата почали потроху повертатися, також є молоді хокеїстки у ДЮСШ «Крижинка та «Сокіл». Тож, я почав формувати ідею з приводу проведення чемпіонату. Було розуміння, що можна зібрати команду у Києві, є дівчата з Одеси. Однак, як мінімум, був потрібен ще один учасник. Чимало дівчат знаходилися у Дніпрі, і я зателефонував одному з перших тренерів «Дніпровських Білок» та наставнику «Королев Дніпра» Олександру Лаломову. Ми поговорили й він сказав, що зможе зібрати команду. Відповідно, після спілкування з представниками Федерації хокею України ми отримали згоду на проведення чемпіонату України у сезоні 2023/2024. Пізніше приєдналася до участі «Збірна Харківської області-Пантери». Тож, цього сезону чемпіонат України серед жіночих команд складатиметься з чотирьох учасників. У харківського колективу складніші обставини. Вони не мають льоду, але намагаються виходити з ситуації – проводять тренування на роликах або беруть дівчат з інших українських ДЮСШ.

З приводу наших тренувань, то відзначу, що у понеділок та середу вони проходять на льоду Палацу спорту, а у суботу та неділю – на арені ВДНГ. Дівчата, які тренуються у ДЮСШ грають за хлопців у своїх вікових категоріях, а більш дорослі виступають в аматорській лізі. Дуже важливо входити у сезон з ігровою практикою.

До старту чемпіонату залишається 10 днів. Наскільки станом на зараз сформований склад команди?

Так, час від часу дівчата телефонують і приходять. Маємо ще 2-3 кандидаток на потрапляння до складу. Станом на зараз у заявці перебуває троє воротарок. Серед них Ірина Заіченко, яка влітку повернулася з Нідерландів. До старту повномасштабного вторгнення вона виступала за «Україночку». Також ми долучили Мар’яну Гамарник з Богуслава, яка тренується у місцевій ДЮСШ та Ренату Святченко. Обидві дівчини 2010 р.н. Окрім того, маємо дві повноцінних ланки та третю, яка складається з трьох хокеїсток. Безумовно, під час сезону фактор травм та хвороб буде присутнім. Тому комплектація триває. Я сподіваюся, що перший тур заохотить когось знову повернутися у хокей. У нас досить великі паузи, тому завжди є час, аби увійти до тренувального процесу й готуватися до матчів. Тим більше, що останній тур запланований на березень.

Чемпіонат складатиметься з шести турів. На Ваше переконання, це не замало?

Насправді, була розмова, яка полягала у тому, аби зібрати усіх в одному місці й розіграти чемпіонат за 1-2 тури. Тож, дуже добре, коли раз на 3-4 тижні ти маєш у календарі домашній чи виїзний матч. Можливо, наступного сезону стане більше учасників. Тоді можна буде задуматися про плей-офф.

Де проходитимуть матчі чемпіонату?

Поєдинки відбуватимуться у трьох містах. «Київ Кепіталз» та «Збірна Харківської області-Пантери» прийматимуть суперниць у столичному Палаці спорту, «Придніпровськ» проводитиме домашні поєдинки у Дніпрі, а «Сестри Кракена» ділитимуть з херсонським «Дніпром» одеський Палац спорту.

Наскільки є важливим факт перебування у структурі чоловічої команди?

Це дуже допомагає. Ще влітку ми отримали домовленість, що у разі формування команди – ми рухаємося у сезон 2023/2024 разом з «Київ Кепіталз». Клуб має можливість нам допомогти, а ми будемо робити все від себе залежне, аби гідно виступати під цим брендом. Наше завдання – боротьба за перше місце. Якщо вийде, то буде чудово. У разі його невиконання – робитимемо відповідні висновки. Якщо ти поступаєшся у чоловічому хокеї – простіше вдатися до якихось змін. Натомість, у нас багато талановитих гравчинь нині перебувають за кордоном. Загалом, звичайно, добре перебувати у структурі клубу, де окрім нас є чоловіча команда і ДЮСШ «Крижинка».

Ви також є тренером жіночої збірної України. Скажіть, якими є майбутні плани команди?

У грудні готуємося провести тижневий збір у Литві. Будемо збирати молодих дівчат. Якщо минулоріч ми залучали до складу гравчинь 2007 р.н., і четверо з них вже зуміли проявити себе і потрапити до основи. Зараз плануємо переглядати на рік молодших дівчат. Прагнемо збільшувати конкуренцію. Звичайно, добре, що у нас є чемпіонат, де ми переглядатимемо молодих дівчат безпосередньо в ігровому процесі.