Головний тренер «Київ Кепіталз» Вадим Шахрайчук розповів про підготовку команди до участі у Кубку України та окреслив головні завдання на цей турнір.

Вадиме Валерійовичу, найближчого четверга на команду очікує старт у Кубку України, який проходитиме у Кременчуці. Розкажіть, як оціните тренувальний збір «Київ Кепіталз», приурочений підготовці до офіційних матчів?

Так, я задоволений збором. Впродовж тривалого періоду нам вдалося потренуватися на льоду. Ту низку завдань, які були поставлені перед початком тренувального процесу, нам вдалося виконати. Дуже сподобалося ставлення хлопців до своїх обов’язків. Особливо мова про ветеранів. Приємно здивувало те, що вони відпрацювали весь збір: від початку і до завершення, хоч навантаження були і непростими. Загалом, скажу, що цей етап ми пройшли без якихось серйозних пошкоджень. Так, були мікротравми, але, на жаль, цього не уникнути. Нам трохи не вистачає виконавців у кожній з позицій, але загалом наш колектив виглядає досить непогано й конкурентоспроможно.

Що скажете про завдання команди на турнір: вони є максимальними чи зараз головним є добре підготуватися до старту чемпіонату?

Мети здобути кубок будь-якою ціною у нас немає. Для «Київ Кепіталз» цей турнір стане дебютним. Команда проведе лише перші офіційні матчі. До цього у нас були спаринги з напівпрофесіональними командами, але не з представниками Вищої ліги. Звичайно, буде присутнім хвилювання. Завдання, яке стоїть перед нами полягає у тому, аби продемонструвати якісний сучасний хокей. Будемо намагатися перемагати у кожному матчі, а вже по ходу турніру буде зрозуміло, чи гідні ми кубка або ж варто ще виконати якийсь обсяг роботи над помилками.

Минулого тижня з’явилася офіційна інформація, що чемпіонат та кубок складатимуться з шести учасників. Якщо говорити про найближчий турнір, то на ваше переконання краще його зіграти за запропонованим форматом (дві групи по три команди) або ж, наприклад, провести його у коло?

Нам все одно. На це є воля організаторів. Команда готова грати за будь-якого формату. Головне, щоб турнір пройшов за чесної боротьби. Хто буде сильнішим, той нехай і переможе.

У рамках кубка для Вас більш важливим є відпрацювати награні зв’язки у кожній з ланок чи вдатися до певних експериментів?

Ланки вже сформовані. Є окремі питання щодо певних позицій. Хочеться розуміти, чи дійсно вони потребують підсилення або ж хлопці зможуть додати й нам не варто буде шукати ще легіонерів, які приїдуть сюди та замінятимуть українських хокеїстів. Намагатимемося дати шанс пограти всім хокеїстам, Особливо молодим. Для багатьох матч проти «Кременчука» стане серйозним випробуванням. Будемо дивитися як хлопцям вдасться витримати цей рівень.

Наскільки команда готова протистояти суперникам рівня «Кременчука»?

Попередній чемпіонат продемонстрував, що чотири команди у ньому перебували приблизно на одному рівні. Все буде залежати від налаштування та виконання тренерського завдання. Звичайно, у «Кременчука» є перевага власної арени. Майданчик відповідає канадським параметрам, тобто є трохи меншим, ніж звичний для нас. Додам, що той-таки «Сокіл» провів п’ять товариських зустрічей у Польщі. Тож саме ці дві команди відзначу в якості фаворитів. Іншим учасникам буде потрібно пересилити себе, щоб вийти до фіналу й спробувати здобути трофей.

У червневому інтерв’ю Ви казали, що ведеться активна робота щодо комплектації, а у коментарі пресслужбі ФХУ зазначили, що будете шукати підсилення до завершення трансферного вікна. Як загалом оціните ті зміни, які відбулися за літо?

Завжди є що покращувати. Однак мені немає на що скаржитися. Я впевнений у своїх хокеїстах. Знаю, що вони будуть додавати. Хтось проявив себе краще, ніж очікував тренерський штаб, хтось – не розчарував. Робота щодо пошуку хокеїстів ведеться. Бо, дійсно, підсилення потрібне завжди. У нашому випадку – точкове. Думаю, суперники також працюватимуть на трансферному ринку до останнього дня. Ми на цьому не зациклюємося й продовжуємо рухатися за сформованою програмою.

У сюжеті для Суспільне Спорт Ви розповідали, що фінського легіонера Еету Моксунена вдалося запросити до команди завдяки його дівчині, яка є українкою. Зараз у складі «Київ Кепіталз» перебуває ще один іноземець – словацький воротар Борис Бабік. Розкажіть як тривали перемовини з ним.

Знайшли необхідні слова (усміхається). Насправді, Борис розпитував Еету про ситуацію в Україні й фінансові можливості клубу. Борис повірив у наш проект, в його стабільність і надійність. Саме тому він зараз перебуває тут.

Як охарактеризуєте суперника на груповому етапі – команду «Харківські Берсерки»?

Це досить молодий колектив, який є «голодним» до перемог. Переконаний, що хлопці намагатимуться демонструвати всі свої вміння. Можливо, їм трохи бракує майстерності, але бажання зіграти якомога краще, щоб на них звернули увагу топові українські клуби й у майбутньому запросили до себе, безумовно, буде. У поєдинку з «Харківськими Берсерками» потрібна максимальна концентрація. Жодної недооцінки бути не може.

За підготовкою більшості учасників чемпіонату зараз можна дізнаватися здебільшого з новин. Наскільки важливою є можливість переглянути офіційні матчі майбутніх суперників наживо або ж онлайн?

Звичайно, це чудова можливість для кожного тренера. Можна побачити, що собою представляє кожна з команд на цей момент. Кубок України є важливим турніром і його обов’язково треба проводити перед чемпіонатом. У ньому є своя родзинка. Навіть, якщо це буде не Кубок України, а будь-який передсезонний турнір. Чемпіонат є досить коротким й у ньому беруть участь мало команд. Тож, кожен офіційний матч або поєдинок бодай з якоюсь турнірною стратегією – це велика користь для українського хокею.

Наостанок поговоримо про київський хокей. Цього сезону троє з шести учасників чемпіонату представлятимуть столицю. Наскільки така конкуренція є цікавою для вболівальників та представників команд?

Я переконаний, що у Києві вже давно має бути така кількість клубів. Можемо згадувати різноманітні команди: «Беркут», «Компаньон», «Дженералз» та інші. І якщо останні грали у чемпіонаті, коли не було «Сокола», то з іншими у чинного чемпіона були дуже цікаві дербі. Добре, що зараз кількість учасників з Києва збільшується. Однак, потрібно відзначати нинішні реалії. Передусім, це пов’язано з повномасштабною війною. Завдяки ЗСУ у столиці ми маємо можливість проводити матчі. Тут знаходиться головна арена нашої країни, хоча для сучасного світу й вона є трохи застарілою. Однак добре, що  її не знесли і не побудували якийсь офісний центр чи житловий комплекс. Тож, кількість команд також пов’язана з інфраструктурними можливостями. Я сподіваюся, що всі три київські клуби будуть крокувати вперед у своєму розвитку, а кількість представників нашого міста у чемпіонаті, як мінімум, не зменшуватиметься. Щиро сподіваюся, що після нашої перемоги у війні з решти регіонів також потроху додаватимуться команди. Тоді ми матимемо цікавий чемпіонат, а його матчі відвідуватимуть глядачі. Також додам, що Україна є хокейною країною. Нещодавні наші виступи в олімпійській кваліфікації та чемпіонаті світу у групі А це довели. Однак, потрібні нові арени. Це допоможе повернутися на наші позиції.