Фінський легіонер «Київ Кепіталз» Еету Моксунен поділився своїми враженнями від старту чемпіонату, а також розповів про переїзд до України та життя у нашій країні під час війни.

Еету, як можеш описати емоції після першого матчу. На твою думку, в яких компонентах суперник був кращим?

Ми були дуже далекими від свого рівня. На жаль, «Дніпро» змусив нас грати так як хоче він. Звичайно, це було розчарування, але з іншого боку, минув лише один матч. Ми не олімпійські спортсмени, яким потрібно чекати чотири роки, щоб отримати новий шанс. Все попереду!

Команда провела матчі проти трьох призерів минулого сезону: «Кременчука», «Сокола» та «Дніпра». Який поєдинок можеш назвати найкращим? Наскільки готові «Кепіталз» грати проти таких команд?

«Кременчук підійшов до матчу з нами у досить гарних кондиціях. «Дніпро» зовсім інша команда, ніж «Сокіл» або «Кременчук». Ми мали діяти розумніше у протистоянні з ними. На жаль, минулої неділі нам не вдалося цього зробити. Загалом, я вважаю, що ми рухаємось у правильному напрямку. Нам потрібні ще кілька офіційних поєдинків, які допоможуть усім гравцям набрати форму.

Наступний матч «Кепіталз» зіграють проти ще одного новачка чемпіонату України – «Тризуба». Оціни важливість цього дербі.

Якщо матч з «Дніпром» я можу назвати перевіркою фізичної форми, то поєдинку проти «Тризуба» – перевіркою ментальності. Ми можемо зробити гру важкою, якщо не будемо готові продемонструвати наші найкращі якості.

Це не перший твій сезон у нашій країні. Яку українську традицію можеш назвати найвеселішою?

Рукостискання. У Фінляндії ти тиснеш руку лише тоді, коли знайомишся з людиною або не бачив когось досить довго, отже, в основному, раз на рік. В Україні ти робиш це принаймні раз на день, можливо, навіть частіше.

Розкажи, як прийняв рішення грати в Україні під час війни?

Мене запевнили, що в Києві безпечно, і я всім сказав, що одного разу хочу повернутися в Україну. У мене був шанс, і я хотів ним скористатися.

Як можеш охарактеризувати сучасне життя іноземця в Україні?

Мені як фіну пощастило, що я ніколи не чув тут жодного негативного слова про свою країну, і українці цінують допомогу нашого уряду. Переважно людям дуже цікаво, що я тут роблю і що я думаю про війну. Мені дуже приємно бачити наскільки згуртованими сьогодні є українці.