Головний тренер «Київ Кепіталз» Вадим Шахрайчук підбив підсумки осінньої частини сезону для команди, розповів про цікавість конкуренції у чемпіонаті.

Вадиме Валерійовичу, нині команда перебуває на першому місці після двох проведених місяців у чемпіонаті. Як оціните осінню частину сезону для «Київ Кепіталз»?

Я задоволений поточною позицією команди у турнірній таблиці. Також би відзначив і якість гри. Особливо в останніх матчах ми додали у цьому компоненті. Нам вдалося обіграти провідні команди нашого чемпіонату. Хотілося б, щоб був більш збалансований календар без занадто великих пауз, оскільки дуже важко готувати команду у подібних умовах й підводити її до офіційних матчів у належних кондиціях. Втім працюємо над цим. Водночас, відзначу, що минула лише частина сезону й якоїсь ейфорії ми не маємо. Вся боротьба у чемпіонаті ще попереду!

Тим не менш, навіть поточне перебування на першій сходинці додає моральних сил та впевненості?

Однозначно. Наше нинішнє місце – це заслуга всього клубу, тобто як хокеїстів, так й інших працівників. Кожен відповідально підходить до виконання власних обов’язків. Винагородою за це й є результат. Однак він лише проміжний, тому потрібно працювати далі.

Яке загальне враження маєте від боротьби у чемпіонаті та конкуренції у першій четвірці?

Дійсно, маємо чотири команди, які ведуть боротьбу за найвищі місця. До кожного матчу з ними ти готуєшся й не знаєш чим все може завершитися. Безумовно, хочеться, щоб у чемпіонаті було якомога більше команд та цікавих матчів. Однак маємо що маємо. Насправді, треба тішитися, що вже другий сезон поспіль проводиться чемпіонат під час повномасштабної війни. Я б поставив йому тверду четвірку за п’ятибальною системою.

Чи погодитеся, що перемога над «Кременчуком» у жовтневому матчі – це перший крок для «Київ Кепіталз», щоб обігрувати суперників з ТОР-4?

Напевно, так. Після цієї звитяги хлопці повірили у власні сили. Ніби провели непогані матчі з «Соколом», але перемогу все ніяк не вдавалося здобути. Тому, дійсно, варто відзначити зустріч з «Кременчуком», яка показала, що з нами потрібно рахуватися й «Київ Кепіталз» також перебувають у боротьбі за найвищі місця.

Домашні матчі проти «Кременчука» особливо добре провів Борис Бабік, який за 120 хвилин пропустив лише одну шайбу. У чому секрет?

Борис професійно ставиться до роботи. Також він мав додаткову мотивацію в останньому матчі, адже від його гри залежала кількість вихідних, яку він отримає, щоб з’їздити додому (сміється). Ми йому обіцяли таку можливість через тривалу паузу.

Саме тому він здійснив чудовий сейв на останніх секундах?

100%. Однак я б відзначив загалом усю команду. Зокрема, її ветеранів, які роблять правильний мікроклімат у роздягальні. Кожна маленька частинка складається до купи й з цього утворюється результат.

Як на мене, останній матч проти «Кременчука» був більш-менш рівним. На Ваше переконання, те, що команда зуміла здобути у ньому перемогу – це свідченням про формування певного класу?

Цей поєдинок можна розділити на певні частини. Були відрізки коли ми грали дуже добре. У певних моментах діяли за рахунком. Саме таким чином ми маємо вести гру у плей-офф. Однак погоджуся, що були частини матчу, які нам зовсім не вдавалися, і «Кременчук» міг зрівнювати рахунок, а можливо навіть виходити вперед. Загалом, зустріч не надто вдалася обом командам. Було більше нервів, ніж гри. Кожен з суперників побоювався один одного. Саме тому гра вийшла менш видовищною та з великою кількістю боротьби. Я б окремо хотів відзначити рівень арбітражу. Рефері провели матч на дуже якісному рівні. Вони давали боротися командам й не виходили на перший план. Ніхто не придумував якісь вилучення (загалом їх було лише три), тому й було багато цікавої та напруженої боротьби. Я сподіваюся, що надалі команди стануть більш дисциплінованими, а арбітри будуть давати вести боротьбу.

Напевно, варто відзначити, що й турнірна ситуація трохи тиснула як на «Кепіталз», так і на «Кременчук».

Так. Звичайно, «Кременчуку» була потрібна перемога, щоб ще загострити поточну боротьбу за лідерство у чемпіонаті. Водночас, і ми мали набирати три очки, щоб повернути собі перше місце після того як його посів «Сокіл». Перед паузою це було особливо важливим.

Нещодавно «Київ Кепіталз» вперше обіграли «Сокіл» після двох матчів, які завершувалися поразкою у серіях булітів. Наскільки важлива ця звитяга у моральному плані, адже подібні дербі є найбільш принциповими поєдинками у чемпіонаті?

Дійсно, матчі з «Соколом» є дуже важливими, адже у них змагаються дві київських команди. Тим більше, що зараз саме вони посідають першу та другу позиції. Переконаний, ми б зібрали велику аудиторію у Палаці спорту, якби мали дозвіл запустити вболівальників на трибуни. Якщо згадувати моє інтерв’ю перед чемпіонатом, то тоді я зазначав, що головним фаворитом є «Сокіл», адже цей клуб зумів підписати чи не всіх хокеїстів, яких хотів. Тим не менш, потрібно відштовхуватися від власних сил. Ми провели три цікавих матчі, останній з яких завершився нашою мінімальною звитягою. «Дніпро» на власній арені також обігрував «Сокіл». Тож, інтриги у чемпіонаті дійсно багато. Треба багато працювати й виходити на лід лише з переможними налаштуваннями.

Питання про атакувальну лінію. Станом на зараз «Кепіталз» ділять з «Кременчуком» першу сходинку за кількістю закинутих шайб (по 75), і саме у складі нашої команди виступає найкращий бомбардир чемпіонату Ярослав Панченко, в активі якого 19 результативних кидків. Як оціните його нинішню роль в успіхах команди?

Ярослав зробив дуже великий крок вперед. Ми довіряємо йому багато ігрового часу. Він дійсно став лідером команди. Якщо раніше у збірній ми його залучали в якості хокеїста четвертої ланки, то зараз його можна назвати більш різноплановим. Прогрес Ярослава видно неозброєним оком. Однак Панченку потрібно не зупинятися й вимагати більшого від себе. Навіть впродовж чемпіонату були ситуації, коли він під час тренувань віддавався не на 100%, і це накладало відбитки на певні матчі. Тож, Ярославу потрібно кожного дня тренуватися з максимальною мотивацією й від того він ставатиме ще сильнішим та сам отримуватиме задоволення від цього. Фізична готовність у нього на дуже високому рівні. Для збірної його присутність буде суттєвим підсиленням.

«Київ Кепіталз» залишаються єдиною командою, у складі якої є легіонери. Чи задоволені їхньою грою?

Дійсно, коли укомплектувалися інші лідери – внутрішній ринок став не надто великим, тому утворилися проблемні позиції. Тож, ми шукали варіанти серед легіонерів. Не те щоб ми не змогли знайти хокеїстів в Україні. Їх просто не було. Буду відвертим, можливо рівень іноземних хокеїстів не дотягує до топ-трансферів 3-4-річної давнини, але для нинішнього сезону такі виконавці є суттєвим підсиленням. Хтось став лідером у клубі, хтось – просто хокеїст добротного рівня. Чому вони опинилися у нас? Напевно, їм вдалося навести довідку, що наш клуб досить міцно стоїть на ногах, а всі контрактні зобов’язання виконуються вчасно. Як би це пафосно не звучало, але ми намагаємося працювати за моделлю НХЛ. Є повна повага до гравців, але й від них очікуємо взаємності. У нас немає завищених зарплат. Наскільки мені відомо, «Кепіталз» мають третій бюджет у чемпіонаті.

На Ваше переконання, наскільки важливо, що у структурі клубу є не лише чоловіча, а також присутні юнацька та жіноча команди?

Від початку створення бренду «Київ Кепіталз» мова йшла про повноцінне функціонування клубу. Вважаю дуже правильним кроком заключення меморандуму з ДЮСШ «Крижинка». Тривалий час їй не вистачало наявності команди майстрів на вершині піраміди. Тож, хлопці, які випускалися йшли до інших команд, або завершували з хокеєм. Звичайно, це дуже добре, що ми маємо змогу залучати до свого складу молодих талановитих виконавців, а вони мають змогу зростати як професіонали. До слова, 9-го грудня ми привітаємо учнів нашої ДЮСШ та проведемо різноманітні майстер-класи у рамках заходу, приуроченого до Дня Святого Миколая. Щодо жіночого хокею, то років п’ять тому він набрав непогану ходу й почав неабияк розвиватися, але спочатку ковід, а потім і повномасштабне вторгнення дуже позначилися на ньому. Звичайно, зараз дуже багато хокеїсток перебувають за кордоном. Можна сказати, що цього сезону ми знову починаємо з нуля. У складі нашої жіночої команди багато знайомих прізвищ. Безумовно, приємно, що «Київ Кепіталз» залучений у розвитку цього хокейного напрямку.