Хокеїст «Київ Кепіталз» Сергій Черненко підбив підсумки виступу команди у рамках Кубка України, а також розповів про деталі підготовки до чемпіонату та цілі на майбутній сезон.

Сергію, сезон 2023/2024 розпочався кубковим турніром. Як підсумуєте виступ «Київ Кепіталз»?

Безумовно, кожному спортсмену завжди хочеться перемагати. На жаль, завоювати Кубок України у нас не вийшло. Тож, результатом ми не задоволені. Однак є багато позитивних моментів.

Напевно, головний з них полягає у тому, що команда нарешті отримала практику в офіційних матчах?

Так, це перші матчі «Київ Кепіталз» на такому рівні. Було важливо побачити суперників й перевірити нашу готовність. Матчі вийшли досить корисними.

Якщо оцінювати перший поєдинок, то «Харківських Берсерків», все ж таки, можна назвати менш досвідченим колективом, а сам поєдинок було проведено досить впевнено. Натомість, далі на команду очікувало випробування чинним віцечемпіоном, який є досить зіграним колективом. На Ваше переконання, чого не вистачило у поєдинку з «Кременчуком»?

Тих, хто дивився поєдинок я відповіддю не здивую. Головною проблемою стала реалізація більшості. У цьому компоненті взагалі нічого не вийшло, хоча у грі 5х4 ми провели багато часу, ще й пропустили дві шайби. Однак зробимо висновки. Розуміємо над чим працювати. Переконаний, що все буде добре.

Пропущені шайби у більшості – це відсутність зіграності чи належної концентрації?

Можливо, трохи перегоріли. Бажання було в усіх. За рухом на льоду ми супернику не поступалися. Фізично також були готовими. Конкретно у цій зустрічі не зуміли реалізувати багато моментів. Відверто кажучи, для нас трохи незручним був і майданчик, але повторюся, ми проаналізуємо наші помилки й будемо їх виправляти.

Перед стартом сезону експерти відзначають чотирьох фаворитів у боротьбі за чемпіонство. Серед них: «Сокіл», «Кременчук», «Дніпро» та «Київ Кепіталз». На Ваше переконання, матчі Кубка України підтвердили ці слова?

Вважаю, що так. Решта команд поки що не дотягують. Втім вони ще мають час, щоб провести додаткову комплектацію, а також більше потренуватися. Як на мене, то у чемпіонаті не буде легких прогулянок навіть у поєдинках з тими суперниками, в яких не все вийшло на кубковому турнірі.

Зараз триває пауза перед початком чемпіонату. Як її заповнюють «Київ Кепіталз»?

Тренуємося на льоду, а також на відкритому повітрі. Можливо, проведемо спаринги з кимось серед представників Вищої ліги. Все ж таки, тренування – це одне, а матчі – зовсім інше. Кубок України лише зайвий раз це підтвердив.

Ви не виступали у Вищій лізі ще з сезону 2017/2018. Наскільки знову приємно повернутися до елітного дивізіону нашого чемпіонату та які особисті цілі ставите перед собою?

Був період коли в України діяв віковий ліміт, тому частина хлопців завершили кар’єру або ж поїхали за кордон. Я обрав другий варіант. За цей час встиг пограти у чемпіонатах Румунії та Туреччини. Знову кликали туди, але через повномасштабне поїхати не вийшло. Закінчувати кар’єру я не планував, тому з величезним задоволенням відгукнувся на пропозицію від «Київ Кепіталз». Щодо завдань, то будемо прагнути перемагати у кожному матчі. Хотілося б знову стати чемпіоном України.

У рамках Кубка України Ви відзначилися дебютною шайбою за «Київ Кепіталз». Це додає наснаги перед стартом чемпіонату?

Звісно. Я маю чудових партнерів, які зробили все за мене. Забивати завжди приємно, але я більше люблю асистувати.

«Київ Кепіталз» стане для Вас п’ятим клубом з Києва у кар’єрі після «Києва», «Сокола», «Компаньона» та «Дженералз». Які спогади залишилися про кожен з них?

Більшу частину кар’єри я провів у «Соколі». Це дуже велика кількість матчів, у тому числі й на міжнародній арені. Досить довго перебував у команді, але є й свої нюанси. Вони, як і у багатьох інших хокеїстів, пов’язані з фінансовими питаннями. Досі є борги. Це те, про що можу розповісти з негативу. Також відзначу сезон у складі «Компаньона», з яким вдалося завоювати золоті медалі. Тоді мене було визнано найкращим нападником чемпіонату. Дуже приємні спогади про той час. У команді все було організовано на найвищому рівні. Те саме можу сказати й про «Київ Кепіталз». Я навіть трохи приємно здивований. З екіпіруванням не маємо жодних проблем, зарплатню інколи навіть трохи раніше отримуємо. Поки що тут також все подобається.

Хочеться поставити питання й про період виступів у чемпіонаті Туреччини. Для українських вболівальників він є досить «екзотичним». Що можете розповісти про цей етап у кар’єрі?

Колись «екзотичним» могли називати й чемпіонат Румунії або ж і збірну цієї країни. Мовляв, хто це такі і де вони грають. Однак час минув й зараз можна побачити наскільки виріс рівень чемпіонату та національної команди тієї країни. Чемпіонат Туреччини можна порівняти з румунським. Звичайно, вони лише роблять перші кроки, але все розвивається дуже стрімко. Збудовано велику кількість сучасних арен. Коли вперше туди їхав, то думав, що футбол – це спорт №1, але й не сподівався побачити такі чудові майданчики й загалом належний підхід до розвитку хокею. Не буду робити прогнозів коли, але ми побачимо збірну Туреччини на високому рівні. Все зроблено структурно. Багато дитячих шкіл, чемпіонат розвивається. Переконаний, що вони додаватимуть з кожним роком й про згадану «екзотику» ми забудемо.

Заключне питання. Якими епітетами найбільш точно можна охарактеризувати колектив «Київ Кепіталз»?

Як виявилося, багато експертів люблять давати різні оцінки. У тому числі й про наш клуб. Дехто каже, що ми є бойовитим колективом, а інші називають нас відвертими аматорами, з якими багато суперників матимуть легку прогулянку. Побачимо! Я можу сказати, що у нас підібрався чудовий колектив. У хлопців палають очі. Всі тренуються з гарним настроєм. Є бажання виходити на лід й викладатися на 100% задля перемог. Є багато молодих хокеїстів, рівень яких мені подобається, але обійдемося без прізвищ. Сподіваюся, що вони працюватимуть над собою ще інтенсивніше й у майбутньому виступатимуть за збірну. Переконаний, що незабаром «Київ Кепіталз» добре проявлять себе на льодових майданчиках у рамках чемпіонату.