Потенційні учасники сезону 2024/2025 та представники Федерації хокею України поспілкувалися про старт нового ігрового року.

Свої попередні заявки на участь у чемпіонаті подали сім команд. До шістки, яка змагалася минулоріч («Сокіл», «Кременчук», «Дніпро», «Київ Кепіталз», «Тризуб» та «Берсерки») додався ще один новачок – одеський «Шторм».

Щоб дізнатися більше інформації про порядок денний першої наради та заявки нашого клубу на сезон 2024/2025 ми поспілкувалися зі спортивним директором «Київ Кепіталз» Олегом Грушецьким.

Олегу, розкажіть, як минула перша нарада потенційних команд-учасниць сезону 2024/2025 з ФХУ?

ФХУ на нараді з клубами представляв директор відділу проведення чемпіонату – Сергій Бабинець, який ще минулого сезону ставав чемпіоном у складі «Сокола». Він розповів представникам шести клубів (на час проведення зустрічі «Дніпро» ще не надіслав свого листа про участь) про плани на прийдешній сезон та структуру чемпіонату. Загалом, можна констатувати, що нас чекає чемпіонат, який проходитиме за такою самою системою як і минулорічний. Звісно, хотілося б, щоб участь у сезоні взяли всі сім команд, які подали попередні заявки. Попередньо старт чемпіонату заплановано на середину вересня.

Зважаючи на ризики, пов’язані з нинішньою ситуацією у країні, чи довго розмірковував наш клуб щодо участі у наступному чемпіонаті?

Клуб продовжує функціонувати. Триває формування складу для участі у новому сезоні. Очевидно, що ризики залишаються, бо війна триває. Значно важчою стала ситуація з електроенергією. Віримо, що український хокей все це подолає і у наступному сезоні. «Київ Кепіталз» не одразу повідомив про свої наміри взяти участь у чемпіонаті, оскільки ми хотіли отримати проєкти регламентних документів для опрацювання й формування підготовки до сезону. Їх нам надали вже після зустрічі клубів, тому зараз детальніше ознайомлюємося з ними. Хочемо, щоб всі відповідально поставилися до перегляду попередніх версій регламенту і календаря та озвучували свої пропозиції. Це дуже впливає на якість організації змагань. Вже зараз видно, що є деякі питання, які потребують колективного вирішення між клубами та ФХУ.

Минулий сезон став дебютним для «Київ Кепіталз» в українському хокеї. Наскільки цей досвід важлийвий для подальшого функціонування клубу?

Кожен сезон – це новий досвід. Минулий ігровий рік став для «Київ Кепіталз» прем’єрним в еліті українського хокею, однак, більшість персоналу та гравців вже мали подібний досвід. Втім, наше завдання полягає у тому, щоб зростати як клуб. Вже зараз можемо сказати, що нашим завданням-мінімум на новий сезон є здобуття медалей чемпіонату.