Хокейний клуб «Київ Кепіталз» знову був змушений звернутися до Федерації хокею України. На цей раз із запитом щодо етичності та прозорості рішення Апеляційного комітету ФХУ, прийнятого за результатами розгляду нашої скарги на упереджене суддівство матчу, який відбувся 3 лютого 2024 року.

Нагадаємо, що головним арбітром цього матчу був Кіча Андрій Володимирович, який також є діючим віце-президентом ФХУ, стосовно неправомірних дій якого ми просили відкрити дисциплінарне провадження.

Для нас було великим здивуванням, що Апеляційний комітет ФХУ, який розглядав нашу скаргу і відмовив в її задоволенні у повному обсязі, очолює особистий адвокат Кічі А.В., який захищає його у кримінальній справі про корупцію. Крім того, принаймні двоє з п’яти членів Апеляційного комітету є особистими адвокатами арбітра/віце-президента ФХУ, щодо дій якого ми скаржимось.

Вважаємо, що в такій ситуації неможливо розраховувати на об’єктивне правосуддя. Адвокати арбітра-корупціонера навіть формально не намагались заявити самовідвід і відсторонитись від розгляду справи, як зазвичай має відбуватись в таких випадках. Натомість, адвокати Кічі А.В. нам демонстративно відмовили в оскареженні скарги у повному обсязі, заявивши, що їх рішення є остаточним і не підлягає оскарженню.

Ми не маємо права і не будемо миритись з свавіллям в структурі Федерації хокею.

Наш запит стосується ставлення самої Федерації до наявності конфлікту інтересів в Апеляційному комітеті ФХУ, а також щодо існування відвертих корупційних схем в її структурі.

Ми вражені, що лише тиждень тому Федерація затвердила Кодекс етики ФХУ, одночасно грубо порушуючи правила конфлікту інтересів, затвердженого цим Кодексом.

У разі відсутності відповіді на наш запит, ми плануємо скерувати аналогічні питання до Міжнародної федерації хокею IIHF.

ХК «Київ Кепіталз» ставить за мету зобов’язати Федерацію хокею України забезпечити справедливе та прозоре спортивне правосуддя, а також відстоює принципи чесної гри та етичної поведінки в спорті, з нульовою терпимістю до корупції та зловживання владою.