Американський захисник «Київ Кепіталз» Колін Уітт розповів про переїзд до України та враження від життя у нашій країні під час війни, а також поділився емоціями від дебюту у шестигодинному матчі проти «Кременчука».

Коліне, перший матч для тебе став загалом найдовшим в усьому чемпіонаті. Одразу декілька тривог відтерміновували початок та продовження поєдинок. Як оціниш такий старт кар’єри в Україні?

Насправді, було досить виснажливо. Передусім, я концентрувався саме на хокеї. Щодо великої кількості тривог, то можу сказати, що ми нічого не могли вдіяти, а просто чекали, щоб продовжити грати у хокей. Звичайно, шість годин – це дуже довго й значно більше, ніж зазвичай. Однак такими є нинішні реалії.

Зважаючи на обставини в яких проходив поєдинок, для тебе він став більш мотиваційним чи ця ситуація дуже лякала та обтяжувала?

Безумовно, відчував мотивації. Дуже хотілося вийти на лід та дебютувати у складі своєї нової команди.

Як взагалі оціниш нинішній рівень чемпіонату?

Вважаю, що рівень турніру є досить непоганим. В Україні виступають багато дуже технічних хокеїстів. Мені подобається як налагоджена робота у «Київ Кепіталз». Ми маємо багато цікавих матчів, завдяки яким ти можеш зростати як гравець. На цей сезон ставлю перед собою мету допомагати команді. Хочеться перемагати з «Київ Кепіталз» якомога більше.

Розкажи, як у тебе виник варіант з «Кепіталз» та наскільки важко було зважитися грати в Україні під час війни?

У мене було пошкодження, яке я заліковував, і розглядав пропозиції щодо продовження кар’єри. Мій перший тренер сказав, що є чудова можливість спробувати свої сили у команді з Києва.

Як ти себе почуваєш у цьому місті зараз?

Мені все подобається. Радий бути частиною команди. Все організовано на чудовому рівні. Ми маємо сильний склад та кваліфікованих тренерів. Київ – це прекрасне місто. Радий бути тут.

Що ти чув про Україну до приїзду сюди?

Насправді, небагато. Я знав, що це гарна країна. Те саме чув й про її столицю. Було дуже цікаво приїхати сюди й перевірити ці слова.

Останні два сезони ти грав у Німеччині. Як оціниш цей досвід для себе? Чим, передусім, відрізняються американський та європейський хокей у тих лігах, де ти виступав?

Стилі хокею дуже відрізняються. Зокрема, на це впливає й розмір майданчику. Як захисник ти отримуєш більше простору й шанс агресивніше грати в обороні. Безумовно, свої виступи у Німеччині можу занести до активу й сказати, що це цікавий досвід.

У сезоні 2023/2024 ти є єдиним американським легіонером у чемпіонаті України. Як сприймаєш цей статус?

Приємно представляти США в українському хокеї. Для мене почесно знаходитися тут й перебувати у невеликому колі легіонерів. Тим більше, що всі з них захищають кольори «Кепіталз» Втім я більше концентруюся на власній грі й хочу приносити якомога більше користі своїй новій команді.

Що можеш сказати іншим легіонерам про можливість грати в Україні?

Якщо вони готові, то, звичайно, можуть їхати сюди й грати. Мені подобаються як чемпіонат, так і країна. Найкраще перевірити це самотужки. Звичайно, нинішня ситуація в Україні є напруженою, але якщо вони мають сміливість виступати тут, то варто спробувати це зробити.