Сьогодні в офісі Федерації хокею України відбулася пресконференція з нагоди початку чемпіонату України з хокею 2023/2024, стартовий тур якого запланований на перше жовтня. З основними тезами заходу пропонуємо ознайомитися у нашому матеріалі.

Спікерами на пресконфренеції стали президент ФХУ Георгій Зубко, а також хокеїсти п’яти команд-учасниць (окрім «Дніпра»).

Саме Георгій Зубко, як і належить очільнику структури, яка проводить змагання, підбив підсумки попереднього чемпіонату, а також розповів про тонкощі підготовки до майбутнього сезону й очікування від нього:

«Цей сезон стане другим за ліком, який ми проводимо після повномасштабного вторгнення. Сирени та вибухи ракет, на жаль, дали змогу отримати унікальний досвід. Ми сміливо можемо сказати, що навчилися грати під час війни. Звичайно, хотілося б, щоб сезон 2022/2023 був єдиним, який проходив під час війни, але зараз ми краще знаємо тонкощі проведення хокейних змагань. Минулого сезону матчі зупинялися, переносилися, але жодного скасування зустрічі, на щастя, не сталося. Попередній чемпіонат нам вдався завдяки допомозі міжнародних спонсорів та партнерів. Ми маємо різні проекти такі як «Hockey Can`t Stop Tour», започаткований у Канаді Гордом Міллером, який розвивається і сьогодні. З великої вдячністю згадуємо про приїзд Домініка Гашека до України задля підтримки хокейної спільноти. У нас були дуже важкі часи щодо порятунку нашого виду спорту, оскільки були наявними серйозні проблеми з льодовими аренами, але сьогодні хотів би сказати про плани на майбутній сезон. Київський Палац спорту продовжить залишатися льодовою ареною. Впродовж нинішнього чемпіонату він буде домівкою одразу для трьох команд. Окрім того, хокей повернеться й до одеського Палацу спорту, а клуб «Харківські Берсерки» базуватиметься у Вінниці. Приємно, що команди першого ешелону вірять у розвиток хокею й продовжують рухатися з нами. Також сподіваємося на отримання можливості грати з вболівальниками від військово-політичного керівництва нашої країни».

Одним зі спікерів заходу став нападник «Київ Кепіталз» Ярослав Панченко, який поділився своїми емоціями щодо старту сезону:

«Передусім, ми прагнемо додавати від матчу до матчу. У нас новий колектив. Команда провела дуже плідні збори. На жаль, на Кубку України ми не зуміли максимально реалізувати наш потенціал. Чогось не вистачило. Однак маю надію, що з перших поєдинків чемпіонату ми зуміємо продемонструвати те, на що насправді спроможні.

Мені приємно повернутися до українського чемпіонату, адже я народився у Києві. Звичайно, мав довгі дискусії з батьками і дівчиною щодо приїзду до України, але ми знайшли спільну мову. Я отримав гарну пропозицію від головного тренера «Київ Кепіталз» Вадима Шахрайчука та керівництва клубу. Звичайно, відповів на неї згодою. Однак головним стало бажання повернутися додому. Тут завжди краще».

Також впродовж пресконференції свої питання могли поставити журналісти. Відповіді від очільника федерації на найцікавіші з них наведемо нижче.

Про роботу щодо залучення вболівальників на трибуни

Наявність глядачів на трибунах є потребою кожного виду спорту. Матчі з глядачами і без них – це абсолютно різні за змістом події. Ще з минулого сезону ми просимо про хоча б якусь квоту. Відповідно, враховуємо можливості бомбосховища. Такі листи пишемо й відправляємо у необхідні органи влади. Нам всім треба до цього йти. Чемпіонати стартують, а глядачі хочуть на трибуни. Я так і не почув жодної адекватної відповіді з обгрунтуванням відмови їхнього допуску. Ми всі бачимо різні культурні заходи, які проходять за присутності людей. Інколи, їхня кількість вимірюється тисячами. Будемо працювати для того, аби й спорт отримав згоду на матчі з вболівальниками.

Про формат чемпіонату

Старт сезону запланований на перше жовтня. Впродовж регулярного чемпіонату кожна з команд проведе по 30 матчів. На відміну від минулого сезону, тури не будуть спареними. Кожен ігровий тиждень складатиметься з двох поєдинків, що стане підсиленням спортивної динаміки. Потім заплановане проведення стадії плей-офф, до якої зможуть кваліфікуватися чотири команди. Кожна серія триватиме до чотирьох перемог однієї з команд.

Про матчі трьох команд у київському Палаці спорту

Як на мене, той факт, що на цій арені гратимуть три команди не стане проблемою. Навпаки, ми раді, що у палаці спорту буде багато хокею. Нехай український вболівальник звикає до цього. У залежності від потреби на цій арені проходитимуть два матчі на день або ж вони розводитимуться. Наприклад, першого жовтня відбудуться денний та вечірній поєдинки.

Відзначимо, що найближчої неділі Палац спорту прийматиме дебютний матч у Чемпіонату України з хокею для «Київ Кепіталз». Суперником підопічних Вадима Шахрайчука стане херсонський «Дніпро». Початок зустрічі о 14:00.