Капітан «Київ Кепіталз» Сергій Черненко розповів про те, як заповнювалася ігрова пауза, оцінив силу поточного чемпіонату, а також охарактеризував зміни, які відбулися у команді.
Сергію, розкажіть, як команда провела паузу у чемпіонаті?
Можу відзначити, що тренування стали більш інтенсивними. Вони складалися з двох частин й тривали близько двох годин. Працювали над різними ігровими моментами. Також додався тренажерний зал як це було на передсезонних зборах. Провели цікавий та корисний час у роботі з фітнес-тренером.
«Київ Кепіталз» є поточним лідером чемпіонату. Наскільки задоволені частиною сезону, яка минула?
Першу позицію оцінюю позитивно, але не все пройшло ідеально. Були кілька напружених матчів, в яких мали перемагати, але припускалися помилок, заробляли вилучення, і це призвело до очкових втрат. Втім, приємних моментів було більше, тому вважаю, що цей відтинок чемпіонату команда провела непогано.
Минулого року до грудневої паузи команда також лідирувала у чемпіонаті, а потім пішов певний спад у результатах. Чи думали про це й аналізували попередні помилки?
Так, частенько згадуємо той період. Зараз ситуація у турнірній таблиці є подібною. У минулому сезоні ми чомусь не змогли зібратися після паузи й демонстрували не найкращі результати. Разом з хлопцями обговорювали цей момент. Всі пережили такий негативний досвід й розуміють, що не можна зупинятися й розслаблятися. Сподіваюся, у нинішньому чемпіонаті команда вийде після паузи у гарному тонусі та з бажанням рухатися до нових перемог.
Своїх двох поразок «Київ Кепіталз» зазнали на домашній арені. Натомість, на виїзді було втрачене лише одне очко. Це випадковість чи закономірність?
Як на мене, це збіг обставин. Були як перемоги, так і поразки у важливих поєдинках. Загалом, арена «Шалетт» стала для нас домашнім майданчиком лише цього сезону. Звісно, ми потроху пристосовуємося й є моменти певної переваги, які пов’язані зі специфікою льоду і бортів, але вони не є суттєвими. Так сталося, що більшої кількості помилок ми припускалися у домашніх зустрічах з «Соколом» та «Штормом-Одеса», які завершилися поразками. Подібні огріхи можуть бути як на власному, так і на чужому майданчиках.
На відміну від попереднього сезону, «Київ Кепіталз» зуміли перемогти в Одесі та Кременчуці. Наскільки приємно здолати прямих конкурентів у виїзних зустрічах?
Наша команда розпочала другий для себе чемпіонат України. Кістяк складу залишився в обоймі. Ми додали у зіграності, а також отримали підсилення завдяки новачкам. Вдалося трохи призвичаїтися до суперників, краще підлаштуватися під їхню гру. Напевно, причина полягає у цьому.
Минулого сезону команда не найкращим чином проявила себе у булітних серіях. Натомість, у нещодавній одеській зустрічі вам вдалося реалізувати чотири кидки з п’яти. Додатково працювали над цим компонентом?
Дійсно, більше уваги відводимо роботі над виконанням булітів. Ми отримали додаткові підказки від тренера воротарів, що також допомогло. Врешті-решт, у нас в команді амбітні гравці й всі хотіли обіграти цього суперника. Хоча б у булітній серії. Нам це вдалося. Хлопці добре відпрацювали й досягли мети.
Як вважаєте, чим поточний чемпіонат відрізняється від попереднього і який з них є сильнішим?
Цього сезону майже кожен матч є напруженим та цікавим. Навіть поєдинки з тим-таки омолодженим «Дніпром» далися нам не легко. Потрібно дуже відповідально підходити до всіх зустрічей. Це б я відзначив з позитивної точки зору. З приводу сили чемпіонату, то тут віддам перевагу нинішньому через те, що наша команда отримала досвід попереднього сезону й стала більш зіграною.
Наскільки вплинули на взаємодію у першій ланці проведені зміни, адже весь попередній сезон у ній разом з Вами грали Куцевич та Панченко, а у нинішньому Владислава замінив його тезко – Цямрюк, і вже після відходу останнього Вадим Шахрайчук перевів до неї Тищенка?
Звичайно, це вносить свої корективи. Набагато легше грати з одними й тими самими партнерами. Зміни додають труднощів, але це питання вирішується завдяки роботі на тренуваннях. Дійсно, майже весь попередній чемпіонат ми грали незмінною трійкою нападу. Правду кажучи, я був здивований, що Владислав вирішив не залишатися у команді. Не знаю причину цього рішення, але він його прийняв. Для нас кардинально нічого не змінилося. Провели непогані поєдинки і з Цямрюком, але, на жаль, щось не вийшло. Чому він так швидко пішов – не моя справа. Місцями було дуже комфортно з ним грати, але людина досить специфічна, і під неї треба було підлаштовуватися. Зрештою, що саме сталося я не знаю. Зараз ми граємо з Данилом Тищенком. Це швидкий і дуже талановитий форвард. Він володіє потужним кидком і завжди виходить на лід з великим бажанням. Можливо, у певних моментах йому поки що бракує досвіду, але він дуже старається й багато працює. З ним мені теж зручно взаємодіяти. Сподіваюся, що ми лише додаватимемо у зіграності й демонструватимемо кращий хокей, ніж зараз.
Минулого сезону Ви стали другим найкращим асистентом команди, і зараз також маєте 11 асистів. Як так виходить, що вдається більше віддавати, ніж закидати?
Відверто кажучи, не можу назвати кидок своєю найсильнішою якістю. Я можу закидати, але якщо є можливість віддати на людину, яка це точно зробить (а у мене саме такі партнери), то не бачу тут нічого надзвичайного. Задоволення отримують усі: я від передач, а Ярослав з Данилом – від голів.
Що скажете про ситуацію з воротарями? Минулого сезону переважну більшість матчів на останньому рубежі провів Бабік, а нинішній починав Бойко. Потім додався Вілардо, і зараз Нік не знаходиться у розташуванні команди. Наскільки відсутність досвідченого кіпера впливає на команду?
Передусім, відзначу Назара Бойка. Він молодець! Незважаючи на юний вік, саме його грала стала запорукою наших успіхів у матчах з «Соколом» «Кременчуком», які минулого сезону посіли першу та другу сходинки у чемпіонаті. Всі були молодими й в якихось моментах не вистачало досвіду або моральної підтримки. Коли Назар отримав свій шанс – він добре виконав поставлене завдання. Також було вирішено підписати більш досвідченого воротаря, щоб збільшити конкуренцію на цій позиції. З появою Ніка команда одразу відчула додаткову впевненість. Грати стає легше, коли розумієш, що є людина, яка може підстрахувати у разі помилок. Можливо, саме цього нам не вистачало у попередньому сезоні.
Ще одне питання про арени. Наскільки менш презентабельним став чемпіонат через те, що київські матчі не проходять у Палаці спорту?
Це неприємна зміна, яка впливає на якість гри та ставлення до хокею в Україні загалом. Звичайно, грати у Палаці спорту значно приємніше. На поєдинки приходять значно більше вболівальників. Мої друзі цікавилися розкладом й за можливості відвідували матчі. Всім цікаво слідкувати за хокеєм на масштабних аренах. Зараз на наші домашні зустрічі також приходять глядачі, але їх значно менше, ніж хотілося б. Окрім того, нині у країні складні часи, тому і матчі інколи починаються досить рано, оскільки команда підлаштовується під графік відключення світла. Звісно, всі хочуть повернутися до Палацу спорту. Нам кажуть, що можливо у 2025 році буде така можливість. Дуже сподіваємося на це.
Питання трохи іншого характеру. Після матчу в Одесі ніхто з суперників не потиснув Вам руку. Що це за ситуація і чому так сталося?
Насправді, не маю відповіді. Я б міг дізнатися у чому причина, але мені не надто цікаво. Є якісь здогадки, бо знаю деяких гравців зі «Шторма-Одеса» і хто приймає подібні рішення. Це виглядало несолідно. Якщо було бажання якось на мене вплинути, то зробити цього не вдалося. Швидше, повеселила подібна ситуація. Загалом, про причини й намір варто питати у хокеїстів одеської команди. Це гра, і все, що відбувається протягом поєдинку регламентується роботою арбітрів. Різні чутки ходили про якісь порушення, але судді працювали на матчі й приймали відповідні рішення. Що було додумано суперниками – я не знаю.
Ви вже тривалий час граєте на найвищому рівні. Чи стикалися зі схожими ситуаціями до того?
Це вперше. Раніше нічого подібного не ставалося. Ніколи не брав участі і не чув про таке. Просто не розумію сенс зробленого.
Після паузи свій перший матч команда проведе проти прямого конкурента – «Сокола». Наскільки важливо подолати це випробування, щоб далі продовжувати впевнену ходу у чемпіонаті?
Під час паузи ми плідно попрацювали й намагатимемося переможно продовжити сезон.